На проблему безпеки дітей не може бути іншого погляду, як на проблему гостру важливу, що вимагає чітких, скоординованих дій освітян, батьків, працівників різних служб і відомств.На жаль, щорічна статистика показує зростання числа подій, в яких страждають діти. Це пожежі в житлових будинках, дачних будинках ; аварії на дорогах; пригоди за дітьми в будинку, на вулиці, в освітніх установах. Саме тому, основним пріоритетом в роботі нашого закладу є охорона життя та здоров'я дітей, організація їх безпечної життєдіяльності та навчання дітей основам безпеки життєдіяльності.

Безпека дітей в закладі дошкільної освіти та її головні аспекти.

Безпека дітей в закладі дошкільної освіти забезпечується адміністрацією та колективом.

Завідувач закладу керується загальнодержавними та регіональними нормативно-правовими документами, що регламентують вимоги до дитячої безпеки у дошкільних закладах. Для виконання поставлених завдань і дотримання нормативів, керівник видає накази, удосконалює освітній процес, наймає необхідний персонал, дає відповідні розпорядження працівникам дитячого саду.

Фізична безпека дітей в закладі дошкільної освіти

Фізична безпека кожної дитини полягає у створенні умов, які гарантують захист здоров'я і життя дітей протягом усього освітнього процесу. Загрозою в даному випадку можуть розглядатися як зовнішні (терористичні , кримінальні , неадекватна поведінка дорослих) , так і внутрішні (технічні стан будинків та території , наявність небезпечних ділянок і предметів ) .

Для забезпечення безпечного перебування малюків систематично проводиться контроль стану закладу дошкільної освіти, кожен працівник має інструкції по взаємодії зі службами порятунку і комунальними службами (поліція, швидка допомога, служба газу, пожежна та рятувальна служби).

Дітей з закладу дошкільної освіти дозволяється забирати тільки безпосереднім батькам або іншим родичам лише з попередньої письмової згоди батьків.

Стороннім находитися в закладі дошкільної освіти категорично заборонено.

Пожежна безпека в дитячому садку

Далеко не всі дорослі знають найпростіші правила пожежної безпеки. Але всі без винятку батьки відчувають занепокоєння за життя та здоров'я дітей. Тому наш обов'язок - всіма можливими способами уникнути загрози для життя та здоров’ я вихованців та колектива закладу дошкільної освіти.

Приміщення ЗДО повністю відповідає правилам пожежної безпеки, має запасні виходи.

Заклад повністю укомплектовано вогнегасниками, створені пожежні куточки з первинними засобами пожежогасіння: піском , відрами , лопатами , баграми. На кожному поверсі присутні плани приміщень зі схемами евакуації. Систематично перевіряється працездатність гідрантів. У закладі постійно здійснюється контроль стану електрообладнання та електромережі, а також кухонних плит і системи вентиляції

Персонал закладу періодично (згідно з вимогами) проходить інструктаж з профілактики пожеж і діях у випадку їх настання.

Профілактика травматизму та зниження ризику нещасних випадків

На жаль , навіть найсуворіші заходи безпеки не виключають нещасних випадків . Особливо це актуально у випадку з маленькими дітьми , яким властиво активна поведінка, що з неорганізованою поки координацією рухів і слабкою орієнтацією в просторі може призводити до травматизму. Враховуючи це, в закладі процес прогулянок , ігор , навчання, харчування чітко регламентований і обов'язковий для виконання всіма працівниками закладу.

Приміщення та дитячі меблі та майданчики травмобезпечні. Предмети для гри безпечні для малюків і відповідають їхньому віку.

Територія закладу, особливо в зимово-весняний період, ретельно прибирається

Організація здорового безпечного харчування та медичного обслуговування.

Актуальним аспектом забезпечення комплексної безпеки є організація здорового безпечного харчування. З метою забезпечення безпечного харчування всі продукти мають відповідні сертифікати харчування і проходять суворий контроль з боку адміністрації та медичних працівників. Керівник закладу та медичний працівник кожного дня складають і контролюють меню, щоб воно було гармонійним по калорійності і безпечним для дитячого організму (в випадках індивідуальних особливостей організму і несприйнятливості якихось продуктів це враховується в меню закладу).

Справність технологічного обладнання в харчоблоці забезпечують фахівці обслуговуючих організацій .

Стан здоров'я дітей, які відвідують наш заклад, спостерігають і контролюють медичні працівники. Здійснюється індивідуальний контроль за безпекою оздоровчих заходів, які проводяться в закладі. Для безпеки здоров'я дітей та профілактики інфекційних і застудних захворювань в закладі дотримуються всі вимоги (вологе та сухе прибирання, температурний режим , режим провітрювань і освітленості приміщень, при потребі-дезінфекція).

Навчання дітей основам безпеки життєдіяльності є одним із пріоритетних напрямів освітнього процесу.

Вирішальною умовою забезпечення безпеки дітей є формування у них з дитинства навичок особистої безпеки . Діти можуть потрапити в різні небезпечні життєві ситуації. Не володіючи багатьма знаннями, життєвим досвідом, вони не можуть до кінця зрозуміти і правильно оцінити небезпеку.

Ось чому важливо навчити дитину діяти в надзвичайній ситуації. Завдання дорослих– не залякувати дітей, а навчити правилам поведінки, не забороняти або приховувати небезпечні предмети і речі, а в цікавій, пояснювальній формі вчити правильно користуватися ними. Виховання в дітей дошкільного віку почуття особистої безпеки має відбуватися з дотриманням почуття міри. Якщо дитину залякувати небезпечним та агресивним світом через «не чіпай», «не ходи», «не роби», «не можна», вона втратить почуття ризику або не звертаючи увагу на частку «не», буде сприймати заборону як керівництво до дії


Обережно - гриби!

Розпорядок дня та рухова активність дитини влітку

Правила поведінки на природі весною

Кiлькiсть переглядiв: 513